Dovolená Paros 2017

Ostrov Paros – Krásné pláže a rušný noční život udělaly z Parosu vyhlášenou destinaci mezi turisty z celého světa, kteří chtějí jen jednoduše strávit příjemné chvíle, surfovat, opalovat se, koupat se, bavit se. Kromě toho má Paros i řadu dalších lákadel – přijedete-li lodí, první, co uvidíte při kotvení v přístavu, je větrný mlýn a řada kaváren. Jen pár kroků do vnitrozemí a zjistíte, že hlavní město Parikia se svým tržištěm, kostelem ze 6. století a 100 dveřmi pulzuje energií a láká k dalším a dalším návštěvám a k procházkám úzkými uličkami. Parikia žije kulturními akcemi – řada festivalů a výstav se pořádá během letní sezony, v řadě obchůdků lze zakoupit jedinečný umělecký suvenýr na památku z dovolené.

Charakteristika ostrova:

  • neopakovatelná atmosféra ostrova a hlavního města
  • písčité a oblázkové pláže s průzračnou vodou, romantické zátoky
  • výlety po ostrově a souostroví
  • windsurfing
  • možnost kombinace s dalšími ostrovy (individuální program, cena na vyžádání)

Pro ostrovy Mykonos, Naxos a Paros je společný delegát (česky hovořící). Schůzky s delegátem jsou 2× za pobyt, jinak asistence na telefonu v případě potřeby.

Přesun na ostrovy Naxos a Paros: Pro přepravu na ostrovy Naxos a Paros se využívá přímých letů z Prahy na Mykonos. Po příletu na ostrov Mykonos následuje transfer do přístavu, odkud vyjíždí trajekty na okolní blízké i vzdálené ostrovy. Po připlutí do přístavu na ostrovech Naxos nebo Paros následuje transfer do vybraných letovisek. Je nutné počítat s tím, že lodní řád nemusí navazovat na letový řád a může vzniknout čekání v přístavu na lodní spojení (při delším intervalu mezi přistáním letadla a odplutím lodi budete mít před transferem do přístavu volný čas). V případě, že letový řád na Mykonos a aktuální lodní řád neumožní návazné spojení na Naxos nebo Paros v ten samý den, případně pokud by došlo ke zpoždění letu nebo by povětrnostní podmínky nedovolily využít lodní dopravu, bude zajištěn první nebo/a poslední nocleh na ostrově Mykonos v dostupné hotelu podobné kategorie.

Lety při cestě z destinace do Prahy jsou s krátkým mezipřistáním na letišti na Santorini, lety na Mykonos jsou přímé. Upozorňujeme, že na těchto letech si nelze připlatit za seating v letadle.

PAROS – Základní informace:

  • Hlavní město: Parikia
  • Rozloha: 196,3 km2
  • Počet obyvatel: cca 13 700
  • Nejvyšší vrchol: Marpessa (Profitis Illias) 771 m. n. m.
  • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 50 minut, následuje přejezd trajektem na Paros

Videogalerie

Žádná videa nejsou k dispozici


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Paros 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist